אוהבים אמנות? יריד צבע טרי חוזר!

אמנים מבטיחים, מעצבים חדשניים, רעיונות מפתיעים והרבה צבעוניות. יריד צבע טרי לאמנות ולעיצוב מגיע לנמל יפו המתחדש

יריד צבע טרי 3
יריד צבע טרי מגיע לנמל יפו המתחדש. צילום: אחיקם בן יוסף

יריד צבע טרי הפך לחלק חשוב בנוף התרבותי הישראלי, המעניק מרחב ליצירתיות וחדשנות באמנות ובעיצוב. יריד האמנות והעיצוב של ישראל, מתקיים זה למעלה מעשור והפעם בלוקיישן שונה – נמל יפו המתחדש – בתל אביב יפו, לבו הפועם של שדה התרבות הישראלי. היריד יתארח במחסנים 2 ו-3 החדשים בנמל יפו, בתאריכים 30 במאי – 4 ביוני 2023.

תערוכות היריד והתצוגות הנרחבות יתפרשו על פני שני המחסנים החדשים בנמל יפו, ובכיכר העירונית המחברת ביניהם, יחשפו את המבנים לקהל הרחב לראשונה ויפנו זרקור למרחב היפואי המתחדש.

יריד צבע טרי5
לעודד אמנים צעירים ישראלים לצמוח ולהתפתח. צילום: אחיקם בן יוסף

פניה היפים של ישראל

יריד צבע טרי מציג ומייצג את ערכי עולם האמנות והתרבות הישראלי. בחממת האמנים העצמאים של היריד מתקיים ייצוג לכל מגזרי ישראל, פניה היפים של ישראל הצעירה על כל גווניה. כולם תחת קורת גג אחת, והמאחד ביניהם – אהבת האמנות.

למעלה מעשור מפגיש היריד בין הקהל הרחב לבין אמנים מצליחים, אמנים מבטיחים, מעצבים חדשניים ורעיונות מפתיעים, ומאפשר רכישת עבודות של מיטב היוצרות והיוצרים בני זמננו. כל זאת מתוך מטרה לתמוך בעולם התרבות הישראלי ולעודד את האמנות המקומית.

יריד צבע טרי 1
יריד צבע טרי, אירוע האמנות הגדול והמשפיע בישראל. צילום: אחיקם בן יוסף

הזירה המתבקשת

היריד הוא אירוע מיוחד המפגיש את המוחות היצירתיים והחדשניים ביותר בעולם האמנות והעיצוב. זו הזדמנות להתערבב עם אמנים מצליחים, מבטיחים כישרונות צעירים, ולשתף פעולה ברעיונות חדשים. העיר תל-אביב-יפו, כמרכז מעורר השראה של תרבות ויצירה, היא הזירה המתבקשת לקיומו של יריד האמנות הזה.

כבר 12 שנים בהן נערך היריד בשיתוף הפעולה עם עיריית תל אביב, ובהן נוצרו קשרי גומלין בין אמנות לאנשים, לעיר ולחברה. קיומו של היריד בנמל יפו היא הזדמנות לחשוף את המחסנים המנדטוריים בנמל יפו, שעברו חידוש ושיפוץ, ואת כל הפעילות התרבותית, הקהילתית והמסחרית המתוכננת בהם. חווית הביקור ביריד כולל את חשיפת יופיים ההיסטורי והאמנותי של החללים.

יריד צבע טרי 4
יריד צבע טרי. צילום: אחיקם בן יוסף

נמל יפו כעוגן מרכזי

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב–יפו: "עיריית תל-אביב–יפו רואה בנמל יפו כעוגן מרכזי בפיתוחה של העיר לטובת תושבי יפו ותל אביב ומשקיעה משאבים גדולים לשמור על ערכיו כנמל דייג עתיק ופעיל לצד היותו אטרקציה תיירותית ותרבותית. החיבור בין הנמל העתיק לבין אמנות מתבקש גם בהיבט הערכי. יפו מבטאת יותר מכל את יסודות המגוון הפלורליסטי, את הפתיחות ואת חופש הביטוי, האופייניים כל כך לעיר תל-אביב-יפו, בירת האמנות והתרבות של ישראל."

יריד צבע טרי 2
להמשיך ולהעצים את עולם התרבות הישראלי. צילום: אחיקם בן יוסף

בחסות קבוצת הפניקס

קבוצת הפניקס ממשיכה את תמיכתה ביריד צבע טרי כחלק מהפעילות החברתית של הקבוצה, התומכת בתרבות הישראלית, וכחלק ממחויבותה לעודד אמנים צעירים ישראלים בראשית דרכם לצמוח ולהתפתח.

מהפניקס נמסר: "קבוצת הפניקס חרטה על דגלה את המחויבות לעידוד המצוינות והיצירתיות. כחברה שחייה שזורים בחיי המדינה ושורשיה נטועים בישראל, לקראת חגיגות ה-75, היה זה אך טבעי שנמשיך לחבור לגוף חשוב כמו יריד צבע טרי המייצג את עולם האמנות הישראלי ומתרגשים להמשיך ולתמוך במסע לחיזוק קהילת האמנים הצעירים ולחיבור בין העולמות".

 

להזמנת כרטיסים ליריד צבע טרי 2023: https://www.freshpaint.co.il/

שיתוף

אולי תתעניינו גם ב...

תפריט נגישות