הסנטרל פארק של אילת: נחנך חלקו הראשון של פארק הטרמינל

מהפך ענק בשדה התעופה הישן של אילת, שהופך לפארק הטרמינל עם קיר מפל ענק, בריכות אקולוגיות, גלגל ענק, רכבת הרים ומתחמי מציאות מדומה

קיר המפל בפארק הטרמינל אילת. צילום: דוברות אילת
קיר המפל בפארק הטרמינל אילת. צילום: דוברות אילת

את שדה התעופה הישן של אילת אנחנו עדיין זוכרים עם המון נוסטלגיה. למי שמתגעגע, עיריית אילת שידועה בחשיבה היצירתית שלה, יזמה במתחם את פארק הטרמינל, שחלקו הראשון נחנך השבוע עם הרבה תקווה לעתיד.

 

מה כולל פארק הטרמינל באילת

הפארק כולל שטחים ירוקים ופורחים, וביניהם פינות ישיבה, שדרה הכוללת שתי טיילות מוצללות מקבילות, האחת באורך 300 מטרים והשנייה באורך 400 מטרים. לצד אלה נבנו גם אמפי פארק וקיר מפל בגובה 6 מטרים שנבנה בלב הפארק ונשפך לבריכות אקולוגיות.

פארק הטרמינל, המשתרע על שטח של 150 דונם בחלקו הדרומי של שטח שדה התעופה הישן, יכלול בהמשך גם פארק ציבורי. התוכנית כוללת פארק ספורט חינמי, רשת שבילים והצללות ובעיקר את האטרקציות שיהיוו את מוקד המשיכה העיקרי. בין האטרקציות: גלגל ענק, רכבת הרים, מתחמי מציאות מדומה וגיימרים, מתחם נינג׳ה, מתחמים מוטוריים ובריכת גלים לגולשים. המקום יאפשר גם מתחם כנסים, הופעות וירידים, שוק אוכל מקורה, מרכז תרבות עירוני במבנה הטרמינל ועוד. הפארק בשלמותו צפוי להיחנך בחודש מרץ 2024 עם חגיגות 75 שנים לשחרורה של אילת.

"קשה שלא להתרגש מהאירוע ההיסטורי"

״על אף סערת הרגשות שכולנו חווים בעת הזו בצל המלחמה, קשה מאוד שלא להתרגש מהאירוע ההיסטורי הזה, בו הופך השדה הישן לפארק חדשני ויפיפה – הסנטרל פארק האילתי – אותו אפשר לחצות בדרך לים", אומר אלי לנקרי, ראש העירייה. "הפארק מבטא את השינוי התפיסתי שלנו, החותר לחבר את העיר התיירותית עם העיר הקהילתית, להגביר את תנועת התיירים ברחובות אילת ולהנגיש אותה גם לעסקים המקומיים
והמצוינים שלנו. הפארק מבטא גם את הרוח הישראלית של העם שלנו, רוח של אחדות, של אהבה ותקווה, רוח של עם חזק וחפץ חיים, שבזמן שהאויבים שלו מביאים על עצמם הרס וחורבן, הוא ממשיך לבנות ולצמוח.
כאן, במקום העוצמתי ושוקק החיים הזה, התקווה תגבר על הייאוש, האור יגרש את החושך, הכלכלה והתרבות שלנו ישגשגו, וילדינו יתרוצצו בין שבילים ירוקים, עם שמחה בלב וחיוך על הפנים".

שיתוף

אולי תתעניינו גם ב...

תפריט נגישות