35 רקדנים של סדנת המחול ורטיגו במופע 'בציר 37'

סדנת המחול ורטיגו במופע 'בציר 37'. במופע ישולבו קטעים כמו "רעש לבן", "ימה", מאנא- כלי של אור" , "לילא" ו"פרדס" של נעה ורטהיים. 23-25.01.24

בציר 37. להקת המחול ורטיגו. חצי שנה של עבודה מאומצת בסטודיו. צילום: אפרת מזור
בציר 37. להקת המחול ורטיגו. חצי שנה של עבודה מאומצת בסטודיו. צילום: אפרת מזור

סדנת המחול ורטיגו ירושלים מעלה את מופע 'בציר 37' לאחר חצי שנה מאומצת בסטודיו של סדנת המחול ורטיגו ירושלים, במופע ישולבו קטעים מרפרטואר הלהקה:  "רעש לבן", "ימה", מאנא- כלי של אור" , "לילא" ו"פרדס" בכוריאוגרפיה של נעה ורטהיים. וגם מיצירותיהם של הכוריאוגרפים והיוצרים העכשוויים: ענבל פינטו ואבשלום פולק , שרון פרידמן , ודפנה דודוביץ'.

תלמידי שנה א' ו ב ' של סדנת המחול ורטיגו ירושלים במופע בציר 37. צילום: נעמה מור
תלמידי שנה א' ו ב ' של סדנת המחול ורטיגו ירושלים במופע בציר 37. צילום: נעמה מור

35 רקדנים מסדנת המחול ורטיגו מבצעים את 'בציר 37'

סדנת המחול ורטיגו ירושלים שפועלת מזה 22 שנים ומנוהלת אמנותית על יד קרן חורש בגון תעלה את מופעי חורף "בציר 37" בהם יבצעו 35 רקדנים , תלמידי שנה א' ו ב ' של סדנת המחול ורטיגו ירושלים הופעה המסכמת חצי שנה של עבודה אינטנסיבית בסטודיו .

במופע יבצעו רקדני הסדנא מיצירותיה של נעה ורטהיים – מנהלת אמנותית של להקת מחול "ורטיגו" את : "רעש לבן", "ימה", מאנא- כלי של אור" , "לילא" ו"פרדס" למוסיקה של  רן בגנו ואיתמר דוארי .

כמו כן יבצעו מהרפרטואר של ענבל פינטו ואבשלום פולק קטע מתוך היצירה "מה טוב בירח" העוסקת במציאות חסרת ודאות בתוך עולם דמיוני, עולם שבו הרצון לעתיד טוב יותר, הגעגועים לעבר הנוסטלגי והפנייה לאהבה מפעילים את הדמויות שבו.

יצירות נוספות שיבוצעו על ידי הסדנא:

לצד כל אלה יבצעו רקדני הסדנא את יצירותיהם המקוריות של היוצרים העכשוויים שרון פרידמן עם קטע מתוך Jerusalem, יצירה שנוצרה על להקת בילנפלד לכוריאוגרפיה המבוססת על פרקטיקת הקונטאקט אותה מפתח פרידמן ב  15 שנה האחרונות Practice INA.    "פינג פונג" מתוך 2  BOUNDיצירתה של דפנה דודוביץ' למוסיקה מקורית של רום פלס  העוסקת בהשפעתה של המציאות הישראלית המורכבת על נפשינו.

מועדי ההפועות של 'בציר 37':

  • 23.1.24 , יום שלישי בשעות  19:00 ו- 21:00 – הזירה הבינתחומית ירושלים .

מחיר: 30 ₪.  לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים כאן

  • 24.1.24 יום רביעי בשעות 19:00 ו- 21:00 – הזירה הבינתחומית ירושלים .

מחיר: 30 ₪. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים כאן

  • 25.1.24 , יום חמישי , בשעות  19:00 ו –21:00 בסטודיו "זהבה" במרכז בסוזן דלל ת"א

מחיר: 30  ₪. לרכישת כרטיסים כאן

פרטים על 'בציר 37' – סדנת המחול ורטיגו:

מתי: 23-24.01.2024 במרכז התרבות מתחם "הפרסה", הזירה הבין-תחומית ירושלים.  25.01.2024 בסטודיו "זהבה" במרכז סוזן דלל.

אתר הלהקה: https://vertigo.org.il/

לחדשות תיירות ואומנות נוספים: ישראלינג

על להקת ורטיגו:

מייסדי להקת המחול ורטיגו הן נעה ורטהיים ועדי שעל. נעה ורטהיים, לאחר סיום לימודיה באקדמיה למוזיקה ולמחול רובין בירושלים, התקבלה ללקת תמר ירושלים. בתקופה שבה פגשה את עדי שעל. לעדי שעל הייתה ניסיון מקצועי בריקוד שכלל גם את אנסמבל בת-שבע וגם את סדנת המחול הקיבוצית.

נעה ורטהיים ועדי שעל, שותפות לחיים ולמחול, הקימו את להקת המחול ורטיגו בשנת 1992. שיתוף הפעולה המקצועי הראשון ביניהן, דואט קצר בשם "ורטיגו", שימש השראה להקמת להקת המחול. הדואט חקר את הרעיון של יציאה משליטה, הן באוויר והן ביחסים אנושיים. להקת המחול ורטיגו נודעה מאז בהופעות החדשניות ומעוררות המחשבה שלה, כמו גם המחויבות שלה לקיימות סביבתית ומתן חינוך למחול לקהילות מגוונות.

שיתוף

אולי תתעניינו גם ב...

תפריט נגישות