מוזיאון העם היהודי: 'כולנו אור איתן'

במוזיאון העם היהודי תתקיים פעילות חנוכה עם משפחות וילדים -'כולנו אור איתן' בדגש על תכונות הגיבור/ה הקיימות בכולנו

חנוכה 2023 באנו - מוזיאון העם היהודי. צילום: סטס קורינסקי
חנוכה 2023 באנו - מוזיאון העם היהודי. צילום: סטס קורינסקי

'אנו' מוזיאון העם היהודי, מציע בחנוכה הקרוב פעילות אקטואלית ומעשירה למשפחות עם ילדים 'כולנו אור איתן' המאירה את תכונות הגיבורים והגיבורות הטמונים בכל אחת ואחד.

חנוכה 2023 באנו - מוזיאון העם היהודי. פעילות לכל המשפחה. צילום: סטס קורינסקי
חנוכה 2023 באנו – מוזיאון העם היהודי. פעילות לכל המשפחה. צילום: סטס קורינסקי

פעילות במוזיאון העם היהודי בחנוכה

הפעילות תתמקד בגלריית 'גיבורים' במוזיאון המציגה מגוון רחב של גיבורי העל שלנו, אישים ונשים יהודים.יות פורצי דרך בדרך אינטראקטיבית וחווייתית הכוללת בין השאר את- ההזדמנות להכיר את אלברט איינשטיין מקרוב, היכולת לשחות כמו מרץ ספיץ, לשחזר באולפן את הכרזת העצמאות והאפשרות לעצב כמו דונה קארן .

פעילות ילדים במוזיאון העם היהודי בחנוכה

הילדים/ות שיבקרו בגלריה במהלך חג החנוכה יקבלו הזדמנות לחקור ולהאיר את התכונות השונות שמשקפות גבורה על פניה השונות ואת החיבור האישי של הילדים והילדות לאחת התכונות הללו. בין התכונות שיעמדו במוקד הפעילות- התמדה, אמונה בעצמי, יצירתיות, רגישות לאחר ונוספות.

בביקור בגלריה הילדים יקבלו הדרכה מקדימה וערכה ייעודית ויוכלו למצוא את האישים בגלריה שמייצגים את התכונה הקרובה לליבם . בסוף הביקור תערך סדנת יצירת נרות.

סיור בתצוגות קבועות

מבקרים יוכלו בנוסף, לסייר  בתצוגת הקבע במוזיאון .כמו כן, למשפחות עם ילדים המוזיאון מציע מפה ובה המוצגים המותאמים לילדים המאפשרת קיום סיור עצמאי בין הגלריות השונות.

חנוכה באנו - מוזיאון העם היהודי. ביקור בתערוכות הקבועות. צילום סטס קורינסקי
חנוכה באנו – מוזיאון העם היהודי. ביקור בתערוכות הקבועות. צילום סטס קורינסקי

חנות המוזיאון פתוחה לקהל הרחב ומציעה לקראת החג בין השאר מגוון רחב של  מוצרים מעוצבים ייחודיים לחנוכה -סביבונים, חנוכיות ועוד.

נעמה קלר מנהלת חטיבת החינוך באנו מוזיאון העם היהודי : "בתקופה זו הילדים שלנו נקראים בעל כורחנו לגלות גבורה. גבורה מורכבת מתכונות שהילדים יכולים לגלות בעצמם, בגיבורים של 'חרבות ברזל' ובסיפורי העם היהודי. פעילות חנוכה של 'אנו' היא משחק של הורה וילד לגילוי של התכונות האלו בו ובאחרים באופן שמחזק ונותן חוסן לילד."

אנו מוזיאון העם היהודי הגדול והמקיף בעולם משתרע על פני כ- 7,000 מ"ר של שטח תצוגה הכוללים למעלה מ-500 מוצגים ופריטים נדירים, 54 סרטים בהפקה מקורית ועשרות מוקדים אינטראקטיביים. המוזיאון נחשב בין המוזיאונים המתקדמים  מבחינה טכנולוגית  ומציע יחד עם המוצגים ההיסטוריים והאומנותיים חוויה מוזיאלית מרתקת אשר במרכזה סיפורו מעורר ההשראה והמתמשך של העם היהודי לדורותיו.

פרטים:

חנוכה באנו מוזיאון העם היהודי

מתי: 14-10 בדצמבר

שעות: 10:00-17:00

גילאים: ילדים בגיל 6 -12 ולכל המשפחה

מחיר: כרטיס: 52 שקלים. כרטיסים מוזלים בוועדים ומועדונים.

  • הכניסה למפוני הדרום והצפון ואנשי כוחות הבטחון ללא תשלום

איפה: אנו – מוזיאון העם היהודי, קמפוס אוניברסיטת תל אביב

אתר המוזיאו: Anumuseum.org.il/he

אטרקציות נוספות בתל אביב: אטרקציות בתל אביב – ישראךינג

שיתוף

אולי תתעניינו גם ב...

תפריט נגישות