מניפים את הדגל הכחול במחצית מחופי ישראל

הקיץ הזה מומלץ ללכת לחוף עם הדגל הכחול. 56 חופים זכו בישראל בתו איכות סביבתי בינלאומי מחוף גלי גליל בנהריה ועד חוף בר כוכבא באשקלון

טקס הדגל הכחול במרינה הרצליה - 56 חופים בישראל. צילום: כתריאל קראוס
טקס הדגל הכחול במרינה הרצליה - 56 חופים בישראל. צילום: כתריאל קראוס

ההדגל כחול והים מתקשר אצלנו ישר למצב הים, זהו שלא. הדגל הכחול מוענק לחופים שנבחנים לקבלת תו איכות סביבתי בינלאומי. הדגל ניתן ל-5,036 חופים ברחבי העולם. כמחצית מהחופים בישראל יזכו להניף את ״הדגל הכחול״ בעונת הרחצה הקרובה. כל אחד מאיתנו רוצה מים נקיים, שמש, ותיירות ידידותית לסביבה.

הדגל הכחול במחצית מהחופים בישראל

בים התיכון ובים האדום של ישראל יש כמאה חופים. הדגל הכחול יוענק השנה ל-56 חופים ו-3 מרינות, בהן גם מרינה הרצליה שאירחה השנה את הטקס וזכתה בפעם ה-11 ברציפות.

קריטריונים בינלאומיים של קידום קיימות, שמירה על איכות מי הים בחופים בישראל. צילום: כתריאל קראוס
קריטריונים בינלאומיים של קידום קיימות, שמירה על איכות מי הים בחופים בישראל. צילום: כתריאל קראוס

איך בוחנים את החופים?

״הדגל הכחול״ הינה תוכנית בינלאומית לניהול סביבתי של חופי רחצה ומרינות. החופים נבחנים על 4 קריטריונים:

  • חינוך סביבתי ומידע
  • איכות המים
  • ניהול סביבתי
  • בטיחות ושירותים

11 שנים ברציפות הדגל הכחול במרינה הרצליה

מרינה הרצליה קיימה השנה את הטקס הארצי לחלוקת הדגל כחול. במרינה הרצליה. תו האיכות, בו זכו השנה 56 חופי רחצה ו-3 מרינות בישראל, קובע כי הם עומדים בקריטריונים מחמירים בתחומי איכות הסביבה, התחזוקה, הבטיחות והנגישות. מרינה הרצליה, מארחת הטקס, הייתה לאחת משלוש המרינות שזכו ב״דגל הכחול״, בשנה ה-11 ברציפות.

חופי בישראל שומרים על איכות הים

חופי הים והמרינות אשר קיבלו את ״הדגל הכחול״ הוכיחו כי הם עומדים בקריטריונים בינלאומיים של קידום קיימות, שמירה על איכות מי הים, תחזוקה, הבטחת נגישות למגוון אוכלוסיות עם מוגבלויות ופעילויות חינוך סביבתי לציבור הרחב. וועדת הדגל כוללת נציגים של ארגוני סביבה ורשויות מקומיות אשר ממליצים בפני הארגון הבינלאומי FEE (Foundation for Environmental Education) המעניק את הדגלים ופעיל בלמעלה מ-50 מדינות בעולם.

גאווה על הצמיחה המתמשכת במספר אתרי הדגל הכחול

אריק רוזנבלום, מנכ״ל עמותת אקואושן (EcoOcean), המפעילה בישראל את תוכנית ה"דגל הכחול" מטעם ארגון FEE העולמי: "אקואושן מברכת את הרשויות המקומיות על פעילותן למען שמירה על הסביבה הימית והחופית, וגאה על הצמיחה המתמשכת במספר אתרי הדגל הכחול בישראל, המשקפת את מחויבות הרשויות המקומיות לניהול בר קיימא של החופים והמרינות. אתרי דגל כחול עומדים בקריטריונים סביבתיים וחברתיים מחמירים ואנחנו עדים למגמה שבה יותר ויותר אנשים בוחרים חופי דגל כחול על פני חופים אחרים. אקואושן תמשיך לפעול ביחד עם שותפינו למען שמירה על הים והחופים".

 

אתר הדגל הכחול הבינלאומי: https://www.blueflag.global/

 

שיתוף

אולי תתעניינו גם ב...

תפריט נגישות